Tine 2.0 - en to vi translation catalogue (38 entries)

en: FAQ Status | FAQ Status
vi[0]: Trạng thái câu hỏi

en: FAQ id
vi: Mã câu hỏi

en: Tags
vi: Thẻ

en: Status
vi: Trạng thái

en: Type
vi: Gõ

en: Question
vi: Câu hỏi

en: Answer
vi: Trả lời

en: FAQ Type | FAQ Types
vi[0]: Loại câu hỏi

en: Defaults
vi: Mặc định

en: Add a new FAQ Type...
vi: Thêm mới kiểu câu hỏi

en: FAQ | FAQs
vi[0]: one:Hỏi đáp
    other:Hỏi đáp

en: FAQ List | FAQ Lists
vi[0]: one:Danh sách hỏi đáp
    other:Danh sách hỏi đáp

en: FAQ Lists
vi: Danh sách hỏi đáp

en: Quick Search
vi: Tìm nhanh

en: FAQ Infos
vi: Thông tin câu hỏi

en: Creation Time
vi: Thời gian tạo

en: Created By
vi: Tạo bởi

en: No answer yet
vi: Chưa có câu trả lời

en: Find Question
vi: Tìm câu hỏi

en: Search question
vi: Tìm câu hỏi

en: Search FAQ
vi: Tìm câu FAQ

en: Add a new FAQ Status...
vi: Thêm mới trạng thái câu hỏi

en: Enter a question...
vi: Nhập 1 câu hỏi...

en: Enter a answer...
vi: Nhập 1 câu trả lời

en: All my FAQs
vi: Tất cả hỏi đáp của tôi

en: Default Favorite
vi: Lối tắt mặc định

en: The default favorite which is loaded on FAQ startup
vi: Lối tắt mặc định sẽ được nạp vào khi khởi động hỏi đáp

en: Default FAQ List
vi: Danh sách hỏi đáp mặc định

en: The default FAQ list to create new FAQ in.
vi: Danh sách hỏi đáp mặc định để tạo câu hỏi trong đó

en: %s's personal FAQs
vi: Việc cá nhân của %s

en: Draft
vi: Bản nháp

en: released
vi: đã ban hành

en: obsolete
vi: Quá hạn

en: Internal
vi: Nội bộ

en: Public
vi: Công khai

en: All FAQs of my FAQ Lists
vi: Tất cả câu hỏi trong danh sách hỏi đáp của tôi

en: Last modified by me
vi: Sửa lần cuối bởi tôi

en: All FAQs that I have last modified
vi: Tất cả hỏi đáp tôi đã sửa
