Tine 2.0 - en to tr_TR translation catalogue (29 entries)

en: FAQ Status | FAQ Status
tr_TR[0]: one: FAQ Durumu
    
    other: FAQ Durumu
tr_TR[1]: one: FAQ Durumu
    
    other: FAQ Durumu

en: FAQ id
tr_TR: FAQ ID

en: Status
tr_TR: Durum

en: Type
tr_TR: Tip

en: Question
tr_TR: Soru

en: Answer
tr_TR: Cevap

en: FAQ Type | FAQ Types
tr_TR[0]: one: FAQ Tipi
    
    other: FAQ Tipleri
tr_TR[1]: one: FAQ Tipi
    
    other: FAQ Tipleri

en: Defaults
tr_TR: Standartlar

en: Add a new FAQ Type...
tr_TR: Yeni FAQ Tipi Ekle

en: FAQ | FAQs
tr_TR[0]: one: FAQ
    
    other: FAQs
tr_TR[1]: one: FAQ
    
    other: FAQs

en: FAQ List | FAQ Lists
tr_TR[0]: one: FAQ Listesi
    
    other: FAQ Listeleri
tr_TR[1]: one: FAQ Listesi
    
    other: FAQ Listeleri

en: FAQ Lists
tr_TR: FAQ Listeleri

en: FAQ Infos
tr_TR: FAQ Bilgileri

en: Creation Time
tr_TR: Oluşturum Vakti

en: Created By
tr_TR: Oluşturan

en: No answer yet
tr_TR: Şu An Cevap Yok

en: Add a new FAQ Status...
tr_TR: Yeni FAQ Durumu Ekle

en: Enter a question...
tr_TR: Soru Gir

en: Enter a answer...
tr_TR: Cevap Gir

en: All my FAQs
tr_TR: Bütün FAQlarım

en: Default FAQ List
tr_TR: Standart FAQ Listesi

en: Draft
tr_TR: Taslak

en: released
tr_TR: Yayınlanmış

en: obsolete
tr_TR: Eskimiş

en: Internal
tr_TR: Sistem İçi

en: Public
tr_TR: Açık

en: All FAQs of my FAQ Lists
tr_TR: FAQ Listemdeki FAQlar

en: Last modified by me
tr_TR: Son düzenlediğim

en: All FAQs that I have last modified
tr_TR: Son düzenlediğim FAQlar
