Tine 2.0 - en to pt_BR translation catalogue (37 entries)

en: FAQ Status | FAQ Status
pt_BR[0]: Situação FAQ
pt_BR[1]: Situação FAQ

en: FAQ id
pt_BR: Id da FAQ

en: Tags
pt_BR: Identificações

en: Status
pt_BR: Situação

en: Type
pt_BR: Tipo

en: Question
pt_BR: Pergunta

en: Answer
pt_BR: Resposta

en: FAQ Type | FAQ Types
pt_BR[0]: Tipo FAQ
pt_BR[1]: Tipos FAQ

en: Defaults
pt_BR: Padrões

en: Add a new FAQ Type...
pt_BR: Adicione um novo Tipo de FAQ

en: FAQ List | FAQ Lists
pt_BR[0]: Lista de FAQs
pt_BR[1]: Listas de FAQs

en: FAQ Lists
pt_BR: Listas de FAQs

en: Quick Search
pt_BR: Busca Rápida

en: FAQ Infos
pt_BR: Informações sobre FAQ

en: Creation Time
pt_BR: Hora da Criação

en: Created By
pt_BR: Criado por

en: No answer yet
pt_BR: Ainda sem resposta

en: Find Question
pt_BR: Buscar Questão

en: Search question
pt_BR: Procurar Questão

en: Search FAQ
pt_BR: Procurar FAQ

en: Add a new FAQ Status...
pt_BR: Adicione uma nova Situação de FAQ...

en: Enter a question...
pt_BR: Informe a pergunta

en: Enter a answer...
pt_BR: Informe a resposta...

en: All my FAQs
pt_BR: Todas as minhas FAQs

en: Default Favorite
pt_BR: Favorito Básico

en: The default favorite which is loaded on FAQ startup
pt_BR: O favorito padrão que é carregado no início da FAQ

en: Default FAQ List
pt_BR: Lista de FAQ Padrão

en: The default FAQ list to create new FAQ in.
pt_BR: Lista de FAQ padrão para criar nova FAQ em.

en: %s's personal FAQs
pt_BR: %s's FAQs pessoais

en: Draft
pt_BR: Esboço

en: released
pt_BR: liberado

en: obsolete
pt_BR: obsoleto

en: Internal
pt_BR: Interno

en: Public
pt_BR: Público

en: All FAQs of my FAQ Lists
pt_BR: Todas as FAQs das minhas FAQ Lisas

en: Last modified by me
pt_BR: Última modificada por mim

en: All FAQs that I have last modified
pt_BR: Todas as FAQs que modifiquei recentemente
