Tine 2.0 - en to it translation catalogue (36 entries)

en: FAQ Status | FAQ Status
it[0]: Stato FAQ
it[1]: Stato FAQ

en: FAQ id
it: ID FAQ

en: Tags
it: Tag

en: Status
it: Stato

en: Type
it: Tipo

en: Question
it: Domanada

en: Answer
it: Risposta

en: FAQ Type | FAQ Types
it[0]: Tipo FAQ
it[1]: Tipi FAQ

en: Defaults
it: Predefiniti

en: Add a new FAQ Type...
it: Aggiungi un nuovo Tipo di FAQ

en: FAQ List | FAQ Lists
it[0]: Lista FAQ
it[1]: Liste FAQ

en: FAQ Lists
it: Liste FAQ

en: Quick Search
it: Ricerca veloce

en: FAQ Infos
it: Info FAQ

en: Creation Time
it: Data di Creazione

en: Created By
it: Creata da

en: No answer yet
it: Non è stata fornita ancora alcuna risposta

en: Find Question
it: Trova domanda

en: Search question
it: Cerca domanda

en: Add a new FAQ Status...
it: Aggiungi un nuovo Stato della FAQ

en: Enter a question...
it: Inserisci una domanda ...

en: Enter a answer...
it: Inserisci una risposta ...

en: All my FAQs
it: Tutte le mie FAQ

en: Default Favorite
it: Preferiti predefiniti

en: The default favorite which is loaded on FAQ startup
it: Il preferito di default che sarà caricato all'avvio delle FAQ

en: Default FAQ List
it: Lista FAQ predefinita

en: The default FAQ list to create new FAQ in.
it: Lista predefinita di FAQ in cui crearne una nuova.

en: %s's personal FAQs
it: FAQ personali di %s

en: Draft
it: Bozza

en: released
it: rilasciata

en: obsolete
it: obsoleta

en: Internal
it: Interna

en: Public
it: Pubblica

en: All FAQs of my FAQ Lists
it: Tutte le FAQ delle mie liste

en: Last modified by me
it: Ultima modificata da me

en: All FAQs that I have last modified
it: Tutte le FAQ che sono state modificate per ultimo da me
