Tine 2.0 - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: FAQ Status | FAQ Status
fr[0]: Statut de la FAQ
fr[1]: Statuts des FAQs

en: FAQ id
fr: numéro de la FAQ

en: Tags
fr: Marqueurs

en: Status
fr: Statut

en: Answer
fr: Réponse

en: FAQ Type | FAQ Types
fr[0]: Type de FAQ
fr[1]: Types de FAQ

en: Defaults
fr: Défauts

en: Add a new FAQ Type...
fr: Ajouter un nouveau type de FAQ

en: FAQ List | FAQ Lists
fr[0]: Liste de FAQ
fr[1]: Listes de FAQ

en: FAQ Lists
fr: Listes des FAQ

en: Quick Search
fr: Recherche rapide

en: FAQ Infos
fr: Informations

en: Creation Time
fr: Date de création

en: Created By
fr: Créé par

en: No answer yet
fr: Aucune réponse

en: Find Question
fr: Trouver une question

en: Search question
fr: Chercher une question

en: Search FAQ
fr: Chercher dans la FAQ

en: Add a new FAQ Status...
fr: Ajouter un nouveau statut de FAQ

en: Enter a question...
fr: Inscrire une question

en: Enter a answer...
fr: Inscrire une réponse

en: All my FAQs
fr: Toutes mes FAQs

en: Default Favorite
fr: Favori par défaut

en: The default favorite which is loaded on FAQ startup
fr: La vue qui est affichée au démarrage de l'application FAQ

en: Default FAQ List
fr: FAQ par défaut

en: The default FAQ list to create new FAQ in.
fr: La FAQ où seront créées les nouvelles questions

en: %s's personal FAQs
fr: FAQs personnelles de %s

en: Draft
fr: Brouillon

en: released
fr: publié

en: obsolete
fr: obsolète

en: Internal
fr: Interne

en: All FAQs of my FAQ Lists
fr: Toutes les questions de mes FAQs

en: Last modified by me
fr: Mes dernières modifications

en: All FAQs that I have last modified
fr: Toutes les questions que j'ai modifié récemment
