Tine 2.0 - en to de translation catalogue (34 entries)

en: FAQ id
de: FAQ Id

en: Type
de: Typ

en: Question
de: Frage

en: Answer
de: Antwort

en: FAQ Type | FAQ Types
de[0]: FAQ Typ
de[1]: FAQ Typen

en: Defaults
de: Standardeinstellungen

en: Add a new FAQ Type...
de: Neuen FAQ Typ hinzufügen

en: FAQ List | FAQ Lists
de[0]: FAQ Liste
de[1]: FAQ Listen

en: FAQ Lists
de: FAQ Listen

en: Quick Search
de: Schnellsuche

en: FAQ Infos
de: FAQ  Infos

en: Creation Time
de: Angelegt am

en: Created By
de: Angelegt von

en: No answer yet
de: Noch keine Antwort vorhanden

en: Find Question
de: Finde Frage

en: Search question
de: Suche Frage

en: Search FAQ
de: FAQ durchsuchen

en: Add a new FAQ Status...
de: Neuen FAQ Status hinzufügen

en: Enter a question...
de: Frage eingeben

en: Enter a answer...
de: Antwort eingeben

en: All my FAQs
de: Alle meine FAQs

en: Default Favorite
de: Standard Favorit

en: The default favorite which is loaded on FAQ startup
de: Der Standart Favorit der beim öffnen der FAQ Listen  geladen wird

en: Default FAQ List
de: Standard FAQ List

en: The default FAQ list to create new FAQ in.
de: Die Standard FAQ Liste, in der neue FAQs angelegt werden.

en: %s's personal FAQs
de: %s's persönliche FAQs

en: Draft
de: Entwurf

en: released
de: veröffentlicht

en: obsolete
de: veraltet

en: Internal
de: Intern

en: Public
de: Öffentlich

en: All FAQs of my FAQ Lists
de: Alle FAQs meiner FAQ Listen

en: Last modified by me
de: Zuletzt bearbeitet

en: All FAQs that I have last modified
de: Alle FAQs die ich zuletzt bearbeitet habe
