Tine 2.0 - en to vi translation catalogue (38 entries)

en: Inventory item | Inventory items
vi[0]: Quản lý kho

en: Name
vi: Tên

en: Status
vi: Trạng thái

en: Inventory ID
vi: Mã kho

en: Description
vi: Mô tả

en: Location
vi: Địa điểm

en: Invoice date
vi: Ngày hóa đơn

en: Invoice
vi: Hóa đơn

en: Price
vi: Giá

en: Warranty
vi: Bảo hành

en: Item added
vi: Hàng đã thêm

en: Item removed
vi: Hàng đã xóa

en: The active number must be less than or equal total number.
vi: Số luân chuyển phải nhỏ hơn hoặc bằng tổng số

en: General
vi: Chung

en: ID
vi: Mã

en: Enter description
vi: Nhập mô tả

en: Added
vi: Đã thêm

en: Removed
vi: Đã xóa

en: Total number
vi: Số tổng

en: Available number
vi: Số sẵn có

en: Accounting
vi: Thống kê

en: Depreciate
vi: Giảm giá

en: Default Inventory Item Container
vi: Bộ chưa kho hàng mặc định

en: The default container for new items
vi: Bộ chứa mặc định cho mục mới

en: Inventory Status Available
vi: Trạng thái sẵn sàng của kho

en: Possible status.
vi: Trạng thái có thể

en: ordered
vi: đã xếp lại

en: available
vi: sẵn sàng

en: defect
vi: thiếu

en: missing
vi: thất lạc

en: removed
vi: đã xóa

en: unknown
vi: không rõ

en: Inventory CSV import
vi: Nhập dữ liệu kiểm kê CSV

en: Import list (###CURRENTDATE###)
vi: Nhập danh sách (###CURRENTDATE###)

en: Items imported on ###CURRENTDATE### at ###CURRENTTIME### by ###USERFULLNAME###
vi: Mục được nhập trong ###CURRENTDATE### tại ###CURRENTTIME### bởi ###USERFULLNAME###

en: All Inventory Items
vi: Tất cả hàng trong kho

en: All existing Inventory Items
vi: Tất cả hàng còn lại trong kho

en: Inventory
vi: Kho
