Tine 2.0 - en to tr_TR translation catalogue (21 entries)

en: Inventory item | Inventory items
tr_TR[0]: one: Envanter Öğe
    
    other: Envanter Öğeler
tr_TR[1]: one: Envanter Öğe
    
    other: Envanter Öğeler

en: Name
tr_TR: İsim

en: Inventory ID
tr_TR: Envanter ID

en: Description
tr_TR: Açıklama

en: Location
tr_TR: Yer

en: Invoice
tr_TR: Fatura

en: Price
tr_TR: Fiyat

en: Warranty
tr_TR: Garanti

en: Item added
tr_TR: Eklenmiştir

en: Item removed
tr_TR: Silinmiştir

en: General
tr_TR: Genel

en: Enter description
tr_TR: Detaylı Bilgi Gir

en: Added
tr_TR: Eklendi

en: Removed
tr_TR: Silinmiştir

en: Total number
tr_TR: Toplam Sazı

en: Accounting
tr_TR: Muhasebe

en: ordered
tr_TR: Sipariş Verilmiştir

en: available
tr_TR: Bulunmaktadır

en: missing
tr_TR: Kayıp

en: removed
tr_TR: Silinmiştir

en: Inventory
tr_TR: Envanter
