Tine 2.0 - en to ro_RO translation catalogue (29 entries)

en: Inventory item | Inventory items
ro_RO[0]: Element inventar
ro_RO[1]: Elementele inventarului
ro_RO[2]: Elementele inventarului

en: Name
ro_RO: Nume

en: Inventory ID
ro_RO: ID Inventor

en: Description
ro_RO: Descriere

en: Location
ro_RO: Locaţie

en: Invoice date
ro_RO: Dată factură

en: Invoice
ro_RO: Factură

en: Price
ro_RO: Preţ

en: Warranty
ro_RO: Garanţie

en: Item added
ro_RO: Element adăugat

en: Item removed
ro_RO: Element înlăturat

en: The active number must be less than or equal total number.
ro_RO: Numărul activ trebuie sa fie mai mic sau egal cu numărul total.

en: Enter description
ro_RO: Introducere Descriere

en: Added
ro_RO: Adăugat

en: Removed
ro_RO: Înlăturat

en: Total number
ro_RO: Număr total

en: Available number
ro_RO: Număr disponibil

en: Accounting
ro_RO: Contabilitate

en: Depreciate
ro_RO: Depreciat

en: Possible status.
ro_RO: Status posibil.

en: ordered
ro_RO: comandat

en: available
ro_RO: disponibil

en: missing
ro_RO: lipsă

en: removed
ro_RO: înlăturat

en: unknown
ro_RO: necunoscut

en: Inventory CSV import
ro_RO: Import Inventar CSV

en: All Inventory Items
ro_RO: Toate elementele Inventarului

en: All existing Inventory Items
ro_RO: Toate elementele existente

en: Inventory
ro_RO: Inventar
