Tine 2.0 - en to pt_BR translation catalogue (40 entries)

en: Inventory item | Inventory items
pt_BR[0]: Item de inventário
pt_BR[1]: itens de inventário

en: Inventory item list | Inventory item lists
pt_BR[0]: Listas de itens de inventário
pt_BR[1]: Listas de itens de inventário

en: Name
pt_BR: Nome

en: Status
pt_BR: Situação

en: Inventory ID
pt_BR: ID do Inventário

en: Description
pt_BR: Descrição

en: Location
pt_BR: Posição

en: Invoice date
pt_BR: Data da fatura

en: Invoice
pt_BR: Fatura

en: Price
pt_BR: Preço

en: Cost Center
pt_BR: Centro de Custo

en: Warranty
pt_BR: Garantia

en: Item added
pt_BR: Item adicionado

en: Item removed
pt_BR: Item removido

en: Deprecate
pt_BR: Depreciar

en: The active number must be less than or equal total number.
pt_BR: O número ativo deve ser menor ou igual ao número total

en: General
pt_BR: Geral

en: Enter description
pt_BR: Informe a descrição

en: Added
pt_BR: Adicionado

en: Removed
pt_BR: Removido

en: Total number
pt_BR: Número total

en: Available number
pt_BR: Número disponível

en: Accounting
pt_BR: Contabilidade

en: Depreciate
pt_BR: Depreciar

en: Default Inventory Item Container
pt_BR: Repositório Padrão de Item de Inventário

en: The default container for new items
pt_BR: O repositório padrão para novos ítens

en: Inventory Status Available
pt_BR: Situação do Inventário Disponível

en: Possible status.
pt_BR: Situação possível.

en: ordered
pt_BR: ordenado

en: available
pt_BR: disponível

en: defect
pt_BR: defeito

en: missing
pt_BR: faltando

en: removed
pt_BR: removido

en: unknown
pt_BR: desconhecido

en: Inventory CSV import
pt_BR: Importar arquivo CVS de Inventário

en: Import list (###CURRENTDATE###)
pt_BR: Lista de Importação (###CURRENTDATE###)

en: Items imported on ###CURRENTDATE### at ###CURRENTTIME### by ###USERFULLNAME###
pt_BR: Ítens importados  em ###CURRENTDATE### às ###CURRENTTIME### por ###USERFULLNAME###

en: All Inventory Items
pt_BR: Todos os ítens do inventário

en: All existing Inventory Items
pt_BR: Todos os ítens de inventário existentes

en: Inventory
pt_BR: Inventário
